scorecardresearch

Cumhurbaşkanı Maaşı, Memurlara Yapılan Zam Oranında Arttı

7 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan bütçe açıklamasında, "Cumhurbaşkanlarının maaşları uzun yıllar boyunca 'devlet memurlarına yapılan zam oranları'na göre artırılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Cumhurbaşkanlığı bütçe harcamalarına ilişkin yapılan açıklamada, "3 Ekim 2017 tarihli gazetelerde yayımlanan bazı haberlerde Cumhurbaşkanlığı bütçe harcamalarının çok yüksek olduğu şeklinde bir algı oluşturmak suretiyle kamuoyunun kasten yanıltılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Bu tür iddiaları dile getirenlerin, tıpkı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin ilk faaliyete geçtiği dönemde karalama girişimlerinde bulunmuş olanlar misali, hesap yapmayı bilmedikleri anlaşılmaktadır" denildi.

"CUMHURBAŞKANI 2016 YILINDA, 20 ÜLKEYE TOPLAM 22 DIŞ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ"

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, görevi devraldığından bu yana, devlet ile milleti kucaklaştırma, Türkiye'yi dünyada söz sahibi ve güçlü ülke yapma ideali çerçevesinde tüm gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir. Nitekim, yurt içi ve yurt dışı programlarında, önceki dönemlerle kıyaslanmayacak ölçüde bir artış yaşanması da bunun göstergesidir. Sadece geçtiğimiz 2016 yılında, 20 ülkeye toplam 22 dış ziyaret gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımız, hemen hemen her hafta da bir ilimizi ziyaret etmiştir. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2016 yılında 265 program ve törene katılmıştır.