scorecardresearch

Kız Arkadaşıyla Öpüştüğü İçin Para Cezası Kesilen Genç : Savcılığa İtiraz Edeceğim

4 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Samatya'da banklarda kız arkadaşıyla öpüştüğü için çevreyi rahatsız etmekten 109 TL ceza kesilen genç, ''Savcılığa itiraz edeceğim, cezayı ödemeyi düşünmüyorum'' dedi.

İstanbul'da Samatya'da kız arkadaşıyla öpüştükten sonra devriye ekipleri tarafından aranan ve 109 TL para cezası kesilen genç, ''Polisler tutanak tuttu. Savcılığa itiraz edeceğim, cezayı ödemeyi düşünmüyorum'' dedi.

''BİR ANDA DEVRİYE POLİSİ GELİP BİZİ ARADI''

İstanbul Fatih'teki Samatya sahili, önceki gün bir ilke sahne oldu. Polis, kız arkadaşıyla öpüşen Ali Neş'e Kabahatler Kanunu'nun 'rahatsız etme' hükmüne dayanarak 109 TL ceza kesti. Olayı Gazete Habertürk'ten Uzay Kesmen'e anlatan 29 yaşındaki Neş şunları söyledi: "Kız arkadaşımla banklarda oturuyorduk. Öpüşüyorduk, sarılıyorduk. Bir anda devriye polis ekibi geldi ve üstümü aramaya başladı. 'Neden beni arıyorsunuz' diye sordum. 'Soru soramazsın. Şikâyet var ki geldik' dediler. Nedenini sordum. Polis, 'çevreyi rahatsız etmekten' diye cevap verdi. 'Çevreyi nasıl rahatsız ettik' deyince, 'Öpüşüyorsunuz' dediler. Daha sonra Aksaray Karakolu'na götürüldüm. Tutanak yazıldı. Savcılığa itiraz edeceğim. Ceza gerektiren bir şey yaptığımı düşünmediğim için cezayı da ödemeyi düşünmüyorum."