scorecardresearch

KKTC Dışişleri Bakanı- Türkiye’ye Bağlı Özerk Bir Cumhuriyet Olabiliriz

0 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
ABD'de konuşan KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, "Türkiye'ye bağlı özerk bir cumhuriyet olma seçeneğini" değerlendirdiklerini belirterek, Avrupa'dan benzer örnekler verdi.

Türkiye'nin Kuzey Irak'a operasyon ihtimalini değerlendirdiği, hatta Devlet Bahçeli'nin "Bir gece ansızın 82-Musul, 83-Kerkük" diyerek Musul ve Kerkük'ün alınması isteğini dile getirdiği bir dönemde, Türkiye'nin toprak genişletme ihtimaline dair çok farklı bir yerden "sinyal" geldi: Özerk Yavru Vatan.

ERTUĞRULOĞLU ABD'DE KONUŞTU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, adadaki yeniden birleşme müzakerelerinin çökmesinden sonra geçen hafta ilk kez ABD'deydi.

DÜŞÜNCE KURULUŞLARININ SORULARINI CEVAPLADI

ABD'nin başkenti Washington'da ABD'li şirket ve düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya gelen Ertuğruloğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'in haberine göre, Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü'ndeki (IRI) yuvarlak masa toplantısında Amerikalı şirketlerin ve düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Ertuğruloğlu, soruları yanıtladı.