scorecardresearch

Putin, Ankara’da Erdoğan’la Görüşecek Masada Suriye ve Referandum Var

3 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için bugün Ankara'ya geliyor. Masada, Kuzey Irak'ta yapılan referandum ve Suriye'deki gelişmeler var.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün çalışma ziyareti için Ankara'ya gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ikili görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık edecek. İki lider küresel ve bölgesel meselelerin yanı sıra iki ülke ilişkilerini geliştirmek için fikir alışverişinde bulunacak.

MASADA SURİYE VE IRAK VAR

Erdoğan ve Putin görüşmesinin önemli gündem maddeleri Suriye ve Irak eksenli gelişmeler olacak. İki ülkenin öncülüğünde Suriye'deki siyasi geçiş için yürütülen Astana sürecinde gelinen noktayı değerlendirecek olan iki lider, çatışmasızlık bölgelerinde özellikle İdlip'te yapılacak çalışmaları masaya yatıracak. Erdoğan ve Putin, ayrıca Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin gerçekleştirdiği referandum konusunu da görüşecek. Hafta başı telefonda görüşen iki lider, Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasına dikkat çekmişti.
Etiketler