scorecardresearch

Türkiye Futbol Federasyonu, Fatih Terim’e Tazminat Ödememe Kararı Aldı

7 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Türkiye Futbol Federasyonu, tazminatı için ihtarname çeken Fatih Terim'e rest çekti, "Tazminat ödemiyoruz, Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin." dedi.

Fatih Terim'in, TFF'ye ihtarname çekmesinin ardından toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bu konuyu da gündemine aldı.

Hürriyet'in haberine göre; TFF Yönetim Kurulu'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda tazminat ödememe' kararı çıktı. Toplantıda bazı yöneticiler, 3.5 milyon euronun (14.7 milyon TL) ödenerek konunun kapanması yönünde görüş bildirdi. Ancak daha sonra ' Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin' görüşü ağırlık kazandı.

4,66 MİLYON EURO İSTEYEBİLİR

Bu gelişmenin ardından gözler Fatih Terim'e çevrildi. Terim, alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvurabilir. TFF ile 15 Kasım 2013'te 5 yıllık anlaşma yapan Terim'in mukavelesi, bitime 16 ay kala tek taraflı olarak feshedilmişti. Fatih Terim, kalan sürenin tamamındaki alacaklarını isteseydi, 4.66 milyon euroya (19.5 milyon TL) hak kazanacaktı. Ancak, Demirören'le 12 aylık alacağı olan 3.5 milyon euro üzerinden anlaşmaya varan Terim, daha sonra gönderdiği ihtarnamede de bu rakamı istedi.